DON'T MISS THE SPORAH SHOW ON STAR TV, IN TANZANIA, EVERY FRIDAY AT 18:00PM & SATURDAY AT 13:PM.. (EAT AFRICAN TIME)






10 comments:

  1. Anonymous14:58

    Good topic Sporah. I like your show.

    ReplyDelete
  2. Aminaa20:53

    This is what we need in Africa Sporah,your show is very nice keep it up

    ReplyDelete
  3. Anonymous02:16

    I watch the Show on star tv, its really good, keep it up bint

    ReplyDelete
  4. Mama Josh - Sinza05:09

    Show nzuri sana, nimeangalia STAR TV, nimependa sana ulivoongelea suala la Abotion, kwasababu hili ni tatizo kubwa sana hapa Tanzania and Africa as whole, na yote ni kwasababu wazazi hawataki kuliongeklea hili suala ki UWAZI na watoto wao.
    Kwakweli nimependa sana ulivoelezea na ninaamini kabisa hii show italeta mabadiliko makubwa na mtazamo tofauti hasa kwa vijana wa sasa.
    Nakutkia kila la kheri Dada sporah

    ReplyDelete
  5. Anonymous10:10

    English pleaaaseeeeeeeeeeeee

    ReplyDelete
  6. Anonymous13:01

    MMMH! Viatu ivo jamani Sporah

    ReplyDelete
  7. Anonymous10:39

    ENGLISH GUYS.
    THIS IS NOT A LOCAL TV SHOW. WE ALL NEED TO UNDERSTAND
    I THINK SPORAH YOU SHOULD OPEN A BLOG FOR YOUR PEOPLE PLEASE SO WE WONT FILL OUT OF PLACE.
    AM A BIG FAN OF THE SPORAH SHOW.
    PLEASE

    ReplyDelete
  8. Anonymous02:14

    Beautiful girls, is it all about the sporah show?

    ReplyDelete
  9. Anonymous09:12

    When are you coming to Africa?

    ReplyDelete
  10. Cexy07:01

    AWW, Jamani kiatu Sporah, I loove it.
    Your doing well MAI SISTA OOO.

    ReplyDelete